Drevené hračky

Medzi najstaršie hračky patria drevené hračky, s ktorými sa mohli hrať v minulosti všetky deti bez ohľadu na spoločenské postavenie. Drevo ako prírodný materiál bol vždy veľmi ľahko dostupný. Obľúbenými drevenými hračkami detí boli koníky, meče, jednoduché vozíky, lodičky, vodné mlyny, píšťalky, bábiky.

V polovici 20. storočia boli drevené hračky potlačené do úzadia a do popredia sa dostali hračky plastové a gumené. V dnešnej dobe sa však množstvo rodičov pri výbere hračky pre svoje dieťa opäť zameriava na prírodný materiál a drevené hračky sa stávajú čoraz obľúbenejšími.
Ich nespornou výhodou je, že drevo je organickým materiálom, ktorý neobsahuje žiadne chemické prvky škodiace zdraviu dieťaťa a neznečisťuje životné prostredie, keďže drevo sa v prírode voľne rozkladá.
Drevené hračky majú dlhšiu životnosť, sú pevné a pre deti bezpečnejšie. Dieťatku nehrozí riziko poranenia ako napríklad pri prasknutí či zlomení umelej hračky. Vydržia hranie aj niekoľkých generácií detí. Drevenou hračkou si prinesiete domov kúsok prírody, vôňu a špecifickú štruktúru dreva nenahradí žiadna hračka z plastu.

Dnes v širokej ponuke nájdeme pre deti nielen kocky a drevené stavebnice, ale tiež autíčka, drevené vláčiky, dráhy, hudobné nástroje, drevené spoločenské hry. V kategórii hračiek pre najmenších sú populárne skladacie pyramídy, strkadlá a zvieratká na paličke, interaktívne chodítka, vkladačky, drevené puzzle... U dievčatiek sú obľúbené drevené kočiariky a domčeky pre bábiky, drevené kuchynky a doplnky do kuchyne, obchodíky.

Súčasní výrobcovia drevených hračiek s cieľom zaujať svojimi výrobkami musia dbať aj na dizajn. Na trhu nájdete cez klasické prírodné hračky už veľmi veľa farebných drevených hračiek, ich jasným cieľom je upútať aj svojou farebnosťou a pestrosťou.